دومین مرحله قرعه کشی بلیط المپیک ۲۰۲۰ توکیو آغاز شد. کمیته برگزاری المپیک ۲۰۲۰ اعلام کرد که دومین و آخرین مرحله قرعه کشی فروش بلیط به ساکنان ژاپن روز ۱۳ نوامبر آغاز می شود.

در این دوره از قرعه کشی بیش از ۱ میلیون بلیط تا ۱۸ دسامبر فروخته خواهد شد. تا کنون ۳ میلیون و ۵۷۰ هزار بلیط از طریق قرعه کشی به ساکنان محلی فروخته شده . رسانه های محلی می گویند که تقاضا برای بلیط ده برابر عرضه
بوده و در ژاپن افراد زیادی از کمبود بلیط شکایت دارند.

مجموع بلیط های المپیک توکیو ۲۰۲۰

برگزارکنندگان می گویند که در مجموع ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار بلیط برای این بازی ها وجود دارد که ۷۰ درصد آنان برای ساکنان ژاپن در نظر گرفته شده است. باقی آن یا در خارج از ژاپن فروخته می شود یا به حامیان مالی، کمیته های ملی المپیک کشورها، کمیته بین المللی المپیک و فدراسیون های ورزشی تعلق خواهد گرفت.

این بلیطها شامل تمام بازیها و مراسم افتتاحیه و اختتامیه بجز رشته های سه گانه، شنای ماراتن، اسب سواری کراس کانتری است که هنوز برنامه آنها مشخص نشده.

منبع: Sports Business

ترجمه ای از این خبر در سایت خبرفوری گذاشته شده که اشتباهات ترجمه ای فاحشی دارد. بر خلاف ادعای این سایت بلیط نه بین بی بضاعت ها پخش خواهد شد و نه رایگان اهدا می شود.

سیستم بلیط فروشی در ژاپن بسیار پیچیده است و معمولا یک یا چند مرحله قرعه کشی هم دارد. اغلب بعد از پیروز شدن در قرعه کشی به شما اطلاع داده می شود که می توانید بلیط بخرید و نزدیک ترین مکان برای شما منظور می شود. یعنی معمولا کسی روی جای خود کنترلی ندارد و به صورت اتوماتیک انتخاب خواهد شد. این مسئله نه تنها در المپیک بلکه در کنسرت های موسیقی و غیره هم صدق می کند.

مسئله دیگر که در خرید بلیط تاثیر دارد عضویت در باشگاه های هوادارن عمومی و اختصاصی است.

تجربه شخصی من اینه که ژاپنی ها تماشاگران و حامیان بسیار وفاداری هستند و در کنسرت ها، فیلم ها، رویدادها، مسابقات،…. از مدت ها قبل تمام بلیط ها به فروش می رسند. بنابراین تعجب نداره که برای المپیک هم اینقدر تقاضا بالا باشه.